Розробки уроків

Урок з математики. 1 клас
Урок з навчання грамоти. 1 клас
Урок з навчання грамоти. 1 клас


Урок з навчання грамоти, проведений в 1 класі

Тема. Закріплення звукових значень букви «те». Опрацювання тексту «Котик               і   Півник». Скоромовка.
Мета: закріплювати уміння учнів читати склади та слова з буквою «Т»; виробляти у них вміння читати тексти, побудовані на діалозі; вдосконалювати навички  звукового та звуко – буквеного аналізу слів; виховувати інтерес до усної народної творчості.
Обладнання: Буквар, ілюстрація до казки, мультимедійна дошка, проектор,  ноутбук, казкові герої  «Котик» і «Півник».
Тип уроку: урок – телепередача.
Інтерактивні технології: ігрові, «Гронування», «Диктор класу», «Годинник», «Інтерв’ю з учнями», «Мікрофон».
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Вчитель. Продзвенів уже дзвінок
                На урок гука діток.
                Гарно будемо читати
                І старанно працювати.
                То ж гаразд, часу не гаймо
                І урок розпочинаймо.
Вчитель.
-       Сьогодні до нас на урок прийшло багато гостей.
-       Діти, привітайтеся з ними.
Учні. Доброго дня сонечку ясному.
         Доброго дня дню прекрасному.
         Доброго дня друзям усім.
         Доброго дня гостям дорогим!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Вчитель: Сьогодні у нас надзвичайний урок,
                Сьогодні ми зробимо ще один крок
               В країну чудову, в країну казкову,
               Що так нас чарує й збагачує мову.
Вчитель:
-       Малята, хто з вас любить казочку?
-       Дітки, а як ви думаєте, де можна побачити казку? (в кінотеатрі, по телевізору, в театрі, по комп’ютері)
-       А хто дивився казочку по телевізорі?
-       Ото ж сьогодні ми побуваємо на телепередачі.
-       Ви всі очі закривайте і у казку вирушайте!
Звучить музика до телепередачі «У світі казки».
Вчитель:
-       В ефірі – дитяча телепередача «В гостях у казки». З вами постійна ведуча – Світлана Андріївна. Я рада вітати всіх присутніх у нашій студії.
Слайд 1
-       Дітки, але десь заблукали мої друзі? А хто вони? Відгадайте загадки і дізнаєтеся, хто ж мої друзі.
Гра «Відгадай загадку»
Хоч годинника не маю,
Всіх щоранку піднімаю. (Півник)
Слайд 2
Хто з хвостиком і вушками?
В кого лапки із подушками?
Як іде, ніхто не чує,
Тихо, крадучись, полює. (Котик)
Слайд 3

Вчитель:
-       А ось і мої помічники. Друзі,  привітайтесь з малятами.
Казкові герої:
-       Доброго дня, дорогі малята.
   Вчитель. Сьогодні у нашій телепередачі беруть участь діти, які в майбутньому хочуть стати постійними ведучими цієї програми. Наша передача монтуватиметься з різних телестудій. Отже, ми спостерігатимемо за роботою наших учасників в різних телестудій і визначимо переможців.
    ІІІ. Вправа на вдосконалення навичок читання.
1.     Робота над розвитком артикуляційного апарату.
Вчитель:
-         Дорогі діти, якщо хочете бути справжніми акторами, працювати будемо за всіма правилами. Ведучі, актори повинні багато читати, швидко орієнтуватися  в текстах, чітко і виразно промовляти слова. Адже, по телебаченню вас не тільки бачать, але і чують. Тому підготуємо наші губки і язичок до роботи.
Телестудія «Мовна розминка»
      Вправа «Годинник». Робота з язичком.
     Вчитель промовляє віршик, а учні виконують рухи язичком.
Слайд 4
Повернувся на бочок,
Наш веселий язичок
Подивився вліво, вправо,
Потім знову уперед.
Гарний в роті язичок
Він говорить: «Чок, чок, чок!».

  2.  Гра «Прочитай чистомовку».
Вчитель:
-       Похвалився наш язичок, що він гарний. А що ще він нам скаже?
-       Ми прочитаємо разом з ним чистомовку.
Слайд 5
-       Про кого говориться в чистомовці?
-       Чому котику дуже радісно?
  3. Робота в групах. Побудова звукової моделі слів.      
Котик:
-      Молодці, дітки. Ви дуже швидко виконали завдання. Але чи вмієте ви складати звукові моделі слів?
Тік – так – годинник стука,
Навчання – непроста штука.
Скрізь потрібно нам встигати
І звукову модель складати.
Завдання для хлопчиків і дівчат. Хлопці складають звукову модель слова «котик», а дівчата – «півник».
-       Діти, ви швидко справились із завданням. А тепер перевірте, чи не допустили помилок.
Слайд 6
IV. Повідомлення теми і завдань уроку.
     Телестудія  «Інформаційна».
Вчитель:
-       Діти, яку букву ми вивчали на попередньому уроці? (букву «Т»)
-       Які звуки вона позначає на письмі? [т], [т′]
-       Сьогодні на уроці ми закріпимо букву «Т». Будемо читати казочку і працювати над її змістом.
                                               Слайд 7
      1. Гра «Придумай слово».
Учні придумують слова на букву «Т».
Слайд 8
      2. Конкурс на кращого скоромовця.
-       На нашу передачу приходить багато телеграм. У них запитують, чи знають наші діти скоромовки?
-       Діти, дамо відповідь на це запитання.
-       А що таке скоромовка?
Слайд 9

   Учні читають скоромовку за вчителем, а потім промовляють самостійно, прискорюючи темп.
-       Які звуки найчастіше чуємо у словах?
   V.  Фізкультхвилинка. Телестудія «Веселі нотки».
(Дзвонить дзвінок)

Слайд 10
-         Діти, пролунав дзвінок зі студії «Веселі нотки». Потрібно трішки відпочити. Проведемо фізкультхвилинку.
               Сірий котик міцно спав,
               Навіть пісню не співав.
               Та нарешті стрепенувся
               І довкола озирнувся.
               Став смачненько потягатись
               І чистенько умиватись.
               Порозчісував він вуса
               Довгі – довгі, русі – русі.
               Зуби й кігті нагострив
               Й до комірчини побрів.
               Буде мишку полювати
               І добро оберігати.
               Й ми, як котик, відпочили,
               Щоб зміцніли наші сили.

   VI. Робота над темою уроку.  Телестудія «Читайлик».

Слайд 11
Вчитель:
-       Я бачу, що наші діти хочуть стати ведучими нашої казкової передачі, тому всі стараються гарно працювати.
-       А зараз наступне завдання.
    1. Інтерактивна вправа «Павутинка».

Слайд 12
Завдання. Дивлячить на літеру «те» боковим зором, назвати сусідні склади.  
Вчитель:
-         Молодці, всі справились із завданням.
2.     Робота з Букварем. Вправа «Диктор класу».
Слайд 13
-         Ось ми відпочили, продовжуємо нашу телепередачу.
-         Попрацюємо з Буквариком.
    Звучить початок казки «Котик і півник».
-         Дорогі малята, звідки ви почули уривочок? (З казки «Котик і Півник»)
-         А хто знає цю казочку, де ви чули її?
-          Про неї ми прочитаємо у нашому Букварику.
Розгортаю свій Буквар
І знаходжу новий дар.
Казочку цікаву,
Нову і незнану.
      Вправа «Диктор класу».
     Найсильніший учень читає текст «Котик і Півник».
-       Хто головні герої казки?
3.     Словникова робота.
Слайд 14
      Вчитель. У нашому тексті зустрічаються такі важкі слова:
      Півник                      Тимур                       вистава
      Лиска                        Антон                       ліс
      Котик                        Наталка                    стукали
-         Прочитайте виразно слова.  Які з них вам незрозумілі?
-         Прочитайте слова, в яких наголос падає на другий склад.
-         Прочитайте слова, які мають один склад.
  4. Читання тексту «бджілкою».
-       Яку виставу ставили діти?
   5. Фізкультпауза для очей.
-       Дітки на нашій передачі рекламна пауза.
Наші оченятка багато працювали і дуже стомилися. Проведемо декілька вправ, щоб вони відпочили:
Сплять малесенькі звірята (очі заплющені)
Раз – відкрили оченята,
Подивилися навколо (кругові рухи очима)
Потім вгору і додолу.
Оченята блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали всі звірята.
Всі звірята будуть спати,
А ми будем працювати.

  6. Читання тексту «рибкою».
  7.  Вправа «Інтерв’ю з учнями».
-       Хто які ролі виконував?
-       Куди пішов Котик?
-       Хто прийшов до Півника в гості?
Слайд 15

     8. Робота над змістом ілюстрації.
    Розгляньте малюнок до казки.
-       Хто зображений на ньому?
     9. Вибіркове читання.
-       Прочитайте речення, яке відповідало ілюстрації до казки.
VI. Телестудія «Акторська майстерність».
     Інсценізація уривка з казки «Котик і Півник».
Слайд 16
  VII. Підсумок уроку. 
    Вправа «Мікрофон».
    Вчитель:
-       Наша передача підходить до кінця. Чим цікавою була вона для вас?
-       Що вам найбільше сподобалося, розкажіть в чарівний мікрофон?
-       Мої друзі – Котик і Півник дуже задоволені учнями 1 класу.
-       Дякую вам, діти за гарну роботу на протязі уроку.
                   Швидко спливають хвилинки,
                   От і прощатись пора.
                   До наступної зустрічі, любі малята,
                   А на прощання вам зичу
                   Хороших успіхів щодня.
Слайд 17

Немає коментарів:

Дописати коментар